خانواده درمانی پویشی
  •   کارگاه
  •   بازدید: 145
  •   تاریخ انتشار: یکشنبه 03/دی/1396

خانواده درمانی روان پویشی

دیدگاه های تحلیلی و پویش از پیشگامان عرصه درمان بوده و هنوز هم با تغییرات عظیم در حوزه درمان همچنان به عنوان یکی از سردمداران این حوزه قرار دارند. همان طور که با مرگ فروید سایر فعالان رویکردهای تحلیلی و پویشی به فعالیت خود ادامه دادند، در حوزه خانواده نیز بزرگانی به نظری پردازی در این حیطه پرداختند. از این افراد می توان به ناتام آکرمن اشاره کرد که شروع کاربرد دیدگاه های پویشی در درمان مشکلات خانوادگی را کلید زد و امروزه شاهد کاربرد دیدگاه های روان پوشی فشرده و کوتاه مدت (ISTDP) و یکپارچه سازی آن با شیوه های سیستمی خانواده درمانی هستیم که اگرچه مانند سایر نظریه های خانواده درمانی کوتاه نیستند، اما عمق و خلاقیت فنون روان پویشی را در مصاحبه های خانوادگی و کل گرایی سیستمی را با خود دارند که تضمین کننده ماندگاری و صلابت بیشتری در کار با خانواده می تواند باشد. در این کارگاه به بررسی مفاهیم نظری، شیوه های ارزیابی و فنون درمانی روان پویشی فشرده در کار با خانواده ها خواهیم بود.

اهداف کارگاه

فراگیر بتواند:

  •  فنون مصاحبه (برخورد ابتدایی) روان پویشی فشرده و کوتاه مدت را در درمان خانواده ها اجرا کند.
  • فنون ارزیابی (روابط و الد – کودک، روابط همسران) روان پویشی فشرده و کوتاه مدت را در درمان خانواده ها اجرا کند.
  • فنون مداخله (مداخلات 5 گانه در رسیدن به اهداف پویشی خانواده) روان پویشی فشرده و کوتاه مدت را در درمان خانواده ها اجرا کند.

 زمانبندی کارگاه

 

محتوای روز اول

 ساعت

 محتوای روز دوم

 صبح

مفاهیم ابتدایی درمان های روان پویشی

  صبح

 فنون مصاحبه اولیه و بررسی تعاملات والد – کودک و همسران

 بعدازظهر 

مفاهیم ابتدایی درمان خانواده و دیدگاه های سیستمی

 بعدازظهر

 فنون مداخله ای در قالب پروتکل 5 مرحله ای در خانواده درمانی پویشی

درباره مدرس

دکتر علیرضا بوستانی پور، متخصص مشاوره خانواده و ازدواج است. او دارای پروانه فعالیت مشاوره خانواده از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره و عضو انجمن مشاوره ایران است. فعالیتهای بالینی و علاقه پژوهشی ایشان در حوزه خانواه درمانی سیستمی با تاکید بر پیشگیری، درمان و ارزیابی خانواده و ازدواج و زوج درمانی است. ایشان تاکنون چندین مقاله در این زمینه­ ها به چاپ رسانده است و تالیفات چندی در این زمینه در دست چاپ دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره88524040-021تماس حاصل نمایید.

ارتباط با راه نو

تهران. خيابان شهيدبهشتي. حدفاصل سهروردي و ميدان تختي. پلاک 179. واحد 6.
021-88524040
0936-2051116
021-88505370
raahe_noo@yahoo.com
مشاوره تلفنی هوشمند: 9092301466